Котеджі

Компанія "ПБК" ОЛІМП" виконує повний комплекс послуг з розробки проектної документації для будівництва котеджів і приватних будинків. Ми підготуємо проектну документацію будинку вашої мрії, завдяки професіоналізму і досвіду наших фахівців буде продумана кожна дрібниця, оптимізована корисна площа, а також приділено увагу естетичному вигляду проектних рішень. У розробці проектної документації ми враховуємо не тільки вид, форму і розміри, а також приділяємо особливу увагу підбору матеріалів.

Комплект проектної документації (оптимальний варіант) для приватного будинку повинен складатися з наступних розділів:

Розділ ГП "Генеральний план" - в даному розділі відображається інформація про розміщення будинку на земельній ділянці, а також гаража, навісів, інших господарських будівель, наявність доріжок, зон озеленення і т.д.

Розділ АР "Архітектурні рішення" - даний розділ містить основну інформацію о будівельних конструкціях, оздоблювальних матеріалах, креслення фасадів, поверхові планування, вертикальні розрізи, вузли і "пироги" стін і перекриттів і іншу інформацію.

Розділ КР "Конструктивні рішення" - включає в себе фундаменти, принципові рішення і вузли по всіх несучих конструкцій, в тому числі перекриття, кроквяні системи даху (для скатних дахів), пристрій армуючих поясів, перемичок віконних і дверних прорізів, улаштування сходових маршів та інших елементів конструкцій будинку.

Розділ ОВК "Опалення, вентиляція і кондиціювання" - містить інформацію про інженерні системи, які забезпечують опалення (розводка теплих підлог, радіаторів, трубопроводів, теплові вузли, топкова), вентиляцію (повітроводи як природної системи опалення, так і при необхідності проектування примусової припливно-витяжної системи вентиляції, включаючи можливості опалення та кондиціонування повітря вентиляційною системою), кондиціювання (розміщення кондиціонуючого обладнання, враховуючи розрахунки теплообміну).

Розділ ЕТР "Електротехнічні рішення" - цей розділ об'єднує в собі як проектні рішення в частині висвітлення (враховуючи розрахунки по освітленості), так і проектні рішення в частині забезпечення електрикою не тільки в побутових потребах, але і інженерного устаткування, яке застосовується в розділах ОВК, ВК і СМ.

Розділ ВК "Водопостачання, каналізація" - цей розділ містить проектні рішення по організації санітарних вузлів, ванних кімнат і душових, забезпечує організацію водопостачання гарячої та холодної води, а також водовідведення у вигляді каналізації, включаючи організацію септика (при необхідності).

Розділ СМ "Слабкострумові мережі" (за бажанням) - може містити проектні рішення в частині організації відеоспостереження, систем сигналізації, організація рішень типу "розумний будинок" і інші слабкострумові системи.

Розділ ПС "Пожежна сигналізація" (за бажанням) - невеликий розділ, як правило містить розміщення датчиків пожежної сигналізації та блок їх управління.

Розділ ПОБ "Проект організації будівництва" (за бажанням) - в даному розділі розробляються рішення в частині процесу організації будівництва, в тому числі яка необхідна техніка і в якій кількості і інша інформація.

На практиці можна виділити 3 варіанти взаємодії з Замовником з розробки проекту приватного будинку:

 1. Замовник набуває готовий проект і він далі допрацьовується до повноцінного.
 2. У Замовника є візуалізація або дизайн-проект, на підставі якого виконується робоча документація.
 3. У Замовника немає нічого і проектування ведеться "з нуля".

Розглянемо кожен з варіантів, попередньо зазначимо, що необхідно для розробки проектної документації, незалежно від обраного варіанту.

Для розробки проекту необхідно виконати або мати результат 2 видів інженерних вишукувань по земельній ділянці - це інженерно-геологічні вишукування і інженерно-геодезичні дослідження.

Інженерно-геодезичні вишукування, в першу чергу, використовуються для розробки розділу ГП "Генеральний план", який враховує розміщення будинку на ділянці, дотримання нормативів по відстанях від меж ділянки, розміщення господарських та інших будівель на ділянці, загальне планування земельної ділянки, в тому числі розміщення інженерних споруд. Інженерно-геодезичні дослідження вкрай важливі при розміщенні будинку на ділянці з ухилом, тому що дозволяють або передбачити заходи щодо вирівнювання ділянки, або врахувати дану особливість в процесі розробки архітектурних рішення.

Інженерно-геологічні вишукування, спільно з інженерно-геодезичними, є обов'язковими вихідними даними для розробки розділу КР "Конструктивні рішення". Конструктивні рішення забезпечать надійність і довговічність будинку, вбережуть його від будь-яких тріщин і деформацій у майбутньому. Використання типових конструктивних рішень (які не враховують особливості), як правило, призводить до руйнування елементів будівельних та інженерних конструкцій через 2-3 роки після здачі будинку (як правило 2-3 циклу зміни сезонів року забезпечують появу тріщин при недостатній жорсткості конструкцій і не вірно прийнятих конструктивних рішеннях по фундаментах).

Розглянемо наведені вище варіанти взаємодії з Замовником з питання розробки проекту приватного будинку, звертаємо увагу на те, що дані варіанти вказані по порядку зростання вартості проектних робіт.

Варіант №1 - Замовник планує придбати або у нього вже є типовий проект, які продаються в інтернеті у великій кількості і коштують відносно недорого. Як правило, такі проекти містять у собі 2 розділу: АР "Архітектурні рішення" і КР "Конструктивні рішення". Повнота і якість даних розділів досить сильно різнитися і однозначно вони не враховують особливості земельної ділянки Замовника. Якщо розділ "Архітектурні рішення" може обійтися відносно невеликими коригуваннями, то розділ "конструктивні рішення" в частині фундаментів розробляється по новому з виконанням всіх необхідних розрахунків, і в залежності від того, наскільки сильно за результатами розрахунків зміняться принципові рішення, будуть виконані доопрацювання розділів АР і КР.

Як правило, в готових проектах відсутні розділи інженерних систем, або вони представлені в мінімальному обсязі. Як наслідок дані розділи треба розробляти в повному обсязі. Одне з помилок Замовників в тому, що інженерні розділи не впливають на розділи "Архітектурних рішень" і "Конструктивних рішень". В результаті розробки розділів ОВ "Отоплення, вентиляція", ЕТР "електротехнічні рішення", ВК "Вода, каналізація" може виникнути необхідність організації вентиляційних каналів, закладених, футлярів, лотків і кабель-каналів, які повинен врахувати як архітектор в своєму розділі, так і конструктор, оскільки проходження через несучі конструкції може вплинути на них і потребують як місцевого посилення несучих конструкцій, а можливо розробки спеціальних рішень і вузлів, так і забезпечення додаткової теплоізоляції, гідроізоляції та інших заходів.

Варіант №2 - Замовник звертається до нас з розробленим дизайн-проектом або візуалізацією планованого до будівництва будинку. В даному випадку, в якості вихідних даних ми отримуємо основні геометричні розміри, функціональне зонування та планування. На підставі цієї інформації розробка проекту починає з розділ АР "Архітектурні рішення", який може внести свої корективи в існуючий дизайн-проект, коли не були враховані всі необхідні будівельні норми, різні особливості пристрою вузлів, "пирогів" стін і перекриттів, а також, наприклад, норми зручності експлуатації сходів, мансардного поверху і т.д. Фактично, даний варіант відрізняється від варіанту №3 тим, що у Замовника вже є розуміння того, що він хоче, причому це розуміння визуализировано і тепер стоїть завдання розробити всі необхідні проектні рішення максимально близько до візуалізації, дотримуючись при цьому всі будівельні та інженерні норми і вимоги.

Варіант №3 - це одночасно найскладніший і найцікавіший варіант, оскільки першим Завданням є сформувати концепцію будинку. Процес формування концепції будинку може починатися навіть із такого питання як визначення поверховості, бажаної плями забудови, основних будівельних матеріалів, а також, не без урахування, передбачуваного бюджету будівництва. Процес взаємодії за варіантом №3 ми пропонуємо розділяти на 2 етапи: розробку ескізного проекту і розробку робочої документації. Таким чином, після розробки ескізного проекту ми фактично переходимо на варіант №2, який описаний вище.

У нашому виконанні Ескізний проект приватного будинку включає в себе:

 • Розділ ГП "Генеральний план" розміщення будинку на земельній ділянці.
 • Розділ АР "Архітектурні рішення" включає фасади, планування за функціональним призначенням приміщень з розстановкою меблів, а також вертикальні розрізи, в тому числі сходові марші і друге світло (при їх наявності).
 • Візуалізація фасадів в 3-х ракурсах, а також можлива візуалізація інтер'єрів (при необхідності).

Ключові особливості, які необхідно враховувати на етапі розробки ескізного проекту і формування планування будинку:

 • Розміщення будинку на ділянці, головний фасад, напрямок руху сонця (облік інсоляції), розміщення будинку відносно сторін світу при функціональне зонування планування.
 • Кількість людей, які будуть проживати в будинку, як наслідок кількість спалень, сан. вузлів, комор, гардеробних і інших приміщень.
 • Інженерні системи, доступність централізованих комунікацій та організація локальних комунікацій.
 • Наявність підвалу, горища (холодний або опалювальний) або мансардного поверху, особливості сходових маршів.
 • Наявність балконів, терас, експлуатованої даху (в разі плоского даху).
 • І інші різні побажання Замовника.

Крім розробки самої проектної документації ми також пропонуємо послугу подальшого авторського нагляду, яка дозволить забезпечити контроль за будівництвом в частині питань дотримання проектних рішень, а також доопрацювання або внесення змін в проектну документацію, якщо в цьому виникла необхідність в процесі будівництва.

На цьому послуги ТОВ "ПСК" ОЛІМП "не закінчуються, крім розробки проектної документації ми готові виконати і всі необхідні будівельно-монтажні роботи, а також здійснити благоустрій прилеглої території, завдяки якому будинок заграє новими фарбами. Ми з радістю розробимо пропозицію по озелененню території, розміщення на ділянці штучно водойми або басейну, зони відпочинку, знайдемо місце для плодових дерев і квітучих чагарників.

Звертайтеся до нас і ми разом втілимо Вашу мрію в реальність.